Noc Biologów na Wydziale Biologii UW

W dniu 11 stycznia 2019 (piątek) zapraszamy na Wydział Biologii UW (ul. I. Miecznikowa 1) na Noc Biologów. W ramach Nocy Biologów pracownicy Ogrodu Botanicznego UW poprowadzą interesujące wykłady i warsztaty.

1. Roślinne zaloty w dobie kryzysu - warsztaty

Godziny: 16:45 oraz 19:00, punkt spotkania w korytarzu za sklepikiem

Dla kogo kwitną kwiaty i w jaki sposób zwracają na siebie uwagę? Na te i więcej pytań poszukamy odpowiedzi razem z prowadzącymi: Katarzyną Roguz, Justyną Ryniewicz, Mateuszem Skłodowskim i Anną Szaciłło.
UWAGA: obowiązują zapisy na stronie internetowej "Nocy Biologów".

2. "Z czym się je to GMO?" Kawiarnia Naukowa podczas Nocy Biologów 2019

Godziny: 19:15-21:15, sala: 301A, punkt spotkania w zaułku przy barze

Technologia GMO budzi wiele pytań i kontrowersji. Na warsztatach omówimy żywność GMO, z punktu widzenia technologii jak i wprowadzania technologii do użycia, czyli kto i jak produkuje żywność GMO. Prof. Paweł Golik, biolog genetyk opowie o tym czym są organizmy genetycznie modyfikowane. Dr. Renata Hryciuk, antropolożka i latynoamerykanistka opowie o tym jaki mają wpływ na życie jednostek i całych społeczności. W swobodnej atmosferze kawiarni naukowej będzie dużo miejsca na zadanie wszelkich nurtujących Państwa pytań dotyczących GMO.
UWAGA: obowiązują zapisy na stronie internetowej "Nocy Biologów".

3. Farmakognozja na sześciu nogach, czyli jak leczą się owady - wykład

Godzina: 21:30, sala 2A

Anna Szaciłło opowie między innymi: jak z problemami ze zdrowiem radzą sobie owady - jakie odwiedzają w tym celu rośliny i w jaki sposób je wykorzystują.
Na wykład nie obowiązują zapisy.

Warsztaty, wykład i Kawiarnia Naukowa odbywają się w ramach "Nocy Biologów" na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. I. Miecznikowa 1. Zachęcamy do zapoznania się z arcyciekawym programem Nocy dostępnym pod linkiem albo na stronie internetowej nocbiologow.pl

nb_logo.jpg