XVI Festiwal Róż

W dniach 30 czerwca - 1 lipca w godz. 10:00 - 18:00 zapraszamy na XVI Fetiwal Róż.

PROGRAM FESTIWALU

Sobota 30 czerwca 2018

• 10.30 – 12.00 - Konkurs florystyczny na bukiet okolicznościowy ‘Bukiet z miłorzębem’.
  • 10.00 - 13.00 - Różo-zagadki  odkryj tajemnice ogrodowych róż.

• 10.00 – 12.00 - Różane śniadanie w Kuchni Plenerowej.
  • 10.00 – 16.00 - Rożne zapachy Róż stoisko zapachowe Polskiego Towarzystwa Różanego.
  • 15.00 – 16.00 - Warsztaty florystyczne dla dorosłych - układanie bukietu w ręku - prowadzą studenci Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej.
  • 11.30 - 12.30 - Warsztaty florystyczne dla dzieci.

• 13.00 - 13.30 - Spacer  po ogrodowej kolekcji róż, odmian uprawnych z kuratorem kolekcji. Tematem spaceru będą mieszańce herbatnie w ogrodowej kolekcji.

• 15.30 - 16.00 - Wręczenie dyplomów i nagród dla  zwycięzców konkursu ,Bukiet z miłorzębem’. Ogłoszenie konkursu dla publiczności na najładniejszy bukiet z konkursu ‘Bukiet z miłorzębem’.
Niedziela 01 lipca 2018
  • 10.00 - 13.00 - Różo-zagadki  odkryj tajemnice ogrodowych róż.
    10.00 – 12.00 - Różane śniadanie w Kuchni Plenerowej.
  • 12.00 - 12.30 - Spacer po ogrodowej kolekcji róż, odmian uprawnych z kuratorem kolekcji, tematem spaceru będą mieszańce herbatnie w ogrodowej kolekcji.

• 13.30 - 15.00 - Pokaz florystyczny Akademii Florystycznej Marioli  Miklaszewskiej.

• 14.30 - 15.30 - Warsztaty florystyczne dla dzieci.
  • 16.00 - Ogłoszenie wyniku głosowania publiczności w konkursie ‘Bukiet z miłorzębem’.

PODCZAS WYSTAWY W PARKU OGRODU BOTANICZNEGO BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ :

• Wystawę instalacji i dużych form pt. Roślinne Przeobrażenia – VIII edycja.  Pod kierunkiem Marioli Miklaszewskiej powstaną z materiałów organicznych przestrzenne prace, które znajdą się w najbardziej zaskakujących zakamarkach Ogrodu Botanicznego. Wykonają je uczniowie szkoły oraz uczestnicy kursu organizowanego przez WRSRH Bronisze.
  • Pokazy florystyczne w wykonaniu studentów Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej.  Na oczach publiczności zaprezentowane zostaną klasyczne i nowoczesne bukiety okolicznościowe, kompozycje oraz bukiety ślubne.  A całe wydarzenie opatrzone zostanie profesjonalnym komentarzem Marioli Miklaszewskiej.
  • Instalacje landartowe i obiekty florystyczne autorstwa Karoliny Ładyżyńskiej -Skrzypek (pracownia florystyczna Green Sense, Warszawa).
  • Różo-zagadki, nęcą kolorem, wabią zapachem, kuszą słodyczą konfitury, I duzi i mali rozwiązując różane zagadki będą mogli pogłębić swą wiedzę na temat tych pięknych roślin. Wśród cierpliwych zbieraczy informacji, którzy dostarczą nam karty zabawy, rozlosujemy różane upominki.
  • Różane śniadanie w Kuchni Plenerowej to okazja do spotkania w zielonej scenerii Ogrodu, do spróbowania różanych przetworów a także potraw, w których zostały wykorzystane a przede wszystkim pretekst do porozmawiania o różach w aspekcie kulinarnym i kulturowym.
  • Rożne zapachy Róż - Zmysł powonienia pełnił w ewolucji człowieka niezwykle ważne funkcje. Dzięki ludzkiej naturze, umiemy rozpoznawać nie tylko sygnały ostrzegawcze ale również doznawać  szczęścia, odprężenia i satysfakcji. Zapachy u róż są niczym sałatka owocowa do której odważnie dodano przyprawy, będą się Państwo mogli o tym przekonać podczas tegorocznego Festiwalu Róż  na stoisku zapachowym  Polskiego Towarzystwa Różanego.

Zapisy na warsztaty florystyczne przyjmowane będą od 26 VI, pod adresem :
zapisy_ogrod@biol.uw.edu.pl

roze