Wystawa Storczyków "Orchidea 2020"

Wystawa storczyków „ORCHIDEA 2020” odbędzie się po raz kolejny w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66.

Organizatorem wystawy jest Ogród Botaniczny Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Salonem Orchidei.  Miło nam poinformować, że w tym roku uczestnikami będą też: Equaflor-A, Roellke Orchideen, Muzeum – Zamek w Łańcucie – Storczykarnia, Gospodarstwo Ogrodnicze Królikowscy – polski producent cymbidiów na kwiat cięty, oraz Obuwiki – storczyki w ogrodzie zajmujące się uprawą storczyków w ogrodzie. Zobaczymy też bukiety ślubne „W  południowym słońcu Ekwadoru” biorące udział w konkursie florystycznym zorganizowanym przez Akademię Florystyczną Marioli Miklaszewskiej. Cenne nagrody w konkursie ufundował Rynek Hurtowy Bronisze.

W czwartek, 27 lutego o godzinie 18:00 przewidziane jest uroczyste otwarcie wystawy - „Wieczór Orchidei”. Planowany jest poczęstunek i pokaz - niespodzianka. Oczywiście będzie można też obejrzeć wystawę storczyków oraz zakupić egzemplarze przeznaczone do sprzedaży. Wstęp na to wydarzenie kosztuje 20 zł.

Od piątku do niedzieli (28.02. - 1.03.2020 r.), w godzinach 10:00 – 18:00 otwarta będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć rzadkie i ciekawe gatunki storczyków z całego świata w interesujących aranżacjach.

Przewidziana jest sprzedaż zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i popularnych orchidei doniczkowych. Można będzie też kupić storczyki do ogrodu oraz cięte kwiaty cymbidium prosto od producenta. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią roślinę.

Podczas trwania wystawy odbywać się będą pokazy przesadzania roślin. Codziennie o godzinie 12 oraz 16 pokaz będzie prowadził mgr inż. Piotr Dobrzyński, pracownik Ogrodu Botanicznego UW, który odpowie też na pytania dotyczące uprawy tych roślin. Informacje o domowej uprawie storczyków będą udzielane również przez członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków i miłośników tych roślin z Warszawy.

Prelekcje odbędą się:

sobota 29.02.2020

godz. 13:00 – „Storczyki w Łańcucie – historia i współczesność” – Danuta Pelc

godz. 14:00 – „Obuwiki – najpiękniejsze storczyki ogrodowe” – Marcin Magierski (sala prelekcyjna)

niedziela 1.03.2020

godz. 14:00 – "Storczyki z wysp Morza Śródziemnego" – Marcin Magierski  (sala prelekcyjna)

Rozstrzygnięcie konkursu florystycznego:

oceny, omówienie, przyznanie nagród przez profesjonalistów – sobota godz. 15:00 (sala główna)

przyznanie nagrody publiczności – niedziela godz. 15:00 (sala główna)

Ceny biletów wstępu na wystawę - 15 zł. normalny i 10 zł. ulgowy.

Wydarzenie na Facebooku