Warszawski Festiwal Kulinarny "Rośliny, Owady i Miód"

W dniach 8 - 10 września w godzinach 10:00 - 19:00 zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na Warszawski Festiwal Kulinarny „Rośliny Owady i Miód”.

Warszawski Festiwal Kulinarny to połączenie festiwalu, targów i konferencji z dobrym jedzeniem w roli głównej.
Będzie to spotkanie liderów promujących żywność wysokiej jakości, edukację i zrównoważony rozwój. Pokażemy najlepszych polskich producentów, artystów i rzemieślników.

Chcemy pokazać warszawiakom i światu to co mamy najlepsze.

Dwa festiwalowe dni w Ogrodzie Botanicznym wypełnimy ciekawymi spotkaniami.

Wokół stołu, wśród bujnej roślinności zajmiemy się też pszczołami, bo to dzięki ich pracy powstaje aż 90% naszego pożywienia. Miód jest kluczowym pożywieniem dla młodych larw, ale dzielą się nim też z nami. Wiemy że pszczół jest coraz mniej. Dlatego tak ważne dla nas jest szerzenie wiedzy o nich, bo problem pszczół to też jest nasz problem.

Warszawski Festiwal Kulinarny zada wiele pytań:

• Czy wiedziałeś że 200 lat temu w Warszawie rosły ananasy?
  • Czy wiesz że aby wyprodukować kilogram miodu pszczoły miodne muszą odwiedzić 20 milionów kwiatów koniczyny?
  • Jak możemy na co dzień jeść zdrowiej i lepiej?
  • Dlaczego warto kupować produkty od małych producentów?
  • Co to jest etyczne jedzenie?
  • Co w trawie piszczy?

W parku, w szklarniach i wnętrzu budynków dydaktycznych czeka mnóstwo ciekawych akcji, wykładów i warsztatów również dla najmłodszych.

A kiedy zaspokoicie już głód wiedzy, będzie czekało na was pyszne jedzenie, regionalne,wyjątkowe produkty od rolników i niewielkich producentów. Kupicie też piękne akcesoria kuchenne, ceramikę, rośliny i oczywiście miód z najlepszych pasiek!

Stwórzcie to wydarzenie z nami!

Zapraszamy do współpracy - napiszcie do nas jeśli chcielibyście włączyć się we wspólne działania, lub wystawić swoje produkty, będzie nam ogromnie miło tworzyć z Wami to wyjątkowe wydarzenie.

Kontakt: festiwalkulinarny@gmail.com

Cena biletu: dorośli : 10 zł, dzieci : 5 zł
W cenie biletu zawarte są wszystkie atrakcje wydarzenia, oraz zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UW wraz ze szklarniami.

Więcej informacji: na stronie internetowej: www.warszawskifestiwalkulinarny.pl oraz na Facebook

Partnerzy wydarzenia:

• Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
  • Food Lab Studio
  • Fundacja “Szkoły na Widelcu”
  • Targi Designu Wzory
  • Partnerzy merytoryczni: