Nowy cykl w Ogrodzie #klimatyczny botaniczny

marnotrawstwo_zywnosci

Zauważyliście, że coraz częściej, podczas zwykłych spotkań towarzyskich, rozmawiamy o kryzysie klimatycznym? Wszyscy dziś czujemy większą odpowiedzialność za nasze wybory w kontekście zmian klimatycznych. Konfrontujemy rożne poglądy, mity, informacje. Od wielu lat w narracji społecznej słyszymy różne komunikaty: czego nie powinniśmy, co powinniśmy. Komu tak naprawdę możemy ufać?

Wierzymy, że podczas dialogu różnych środowisk, możemy zdobyć potrzebną wiedzę. Jak już wiecie, chcemy włączyć się do dialogu. I namawiamy do tego również Was.

Porozmawiajmy o przyszłości w ramach cyklu #klimatycznybotaniczny Spróbujmy wnieść swoją wiedzę i doświadczenie, zadawajmy pytania, prośmy o odpowiedzi.

Profesor Jerzy Śleszyński z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz dobrzy ludzie z Foodsharing Warszawa skonfrontują nas z tematem marnotrawstwa żywności, który w przypadku zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nabiera szczególnego znaczenia.

Prawdopodobnie dołączą do nas również Banki Żywności, które robią wszystko, aby cała pełnowartościowa żywność trafiała na stoły Polaków.

Wykład otwiera CYKL wykładów #klimatycznybotaniczny, na który będziemy Was zapraszać raz w miesiącu. Będzie to naukowa klimatyczna podróż wsparta przez wybitnych naukowców, ekspertów i praktyków z całego kraju. Cykl zwieńczy czerwcowy Warszawski Festiwal Kulinarny w Ogrodzie Botanicznym.

Zapraszamy!
Porozmawiajmy o przyszłości jedzenia!

#ogrodbotanicznyuw #ujazdowskie4 #klimatycznybotaniczny #przyszloscjedzenia #warszawskifestiwalkulinarny #wfk #foodsharing #swietazerowaste #marnotrawstwozywnosci

Partnerzy akcji:

Warszawski Festiwal Kulinarny, Fundacja Szkoła na Widelcu, Targi Designu - WZORY, Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego

Contact:

Phone: