Jaki masz wpływ na to co jesz?

W  dniu 27 października (sobota), w godz. 16:00 - 18:00 zapraszamy na kawiarnię naukową, podczas której odpowiemy na pytania:
Kto decyduje o naszej żywności?
Jak polityka UE wpływa na to co jemy?
Co to jest Wspólna Polityka Rolna i w jakim stopniu kształtuje nasz system żywnościowy?

Radosław Lewandowski-Lepak z Zespołu Analitycznego Polityki Rolnej przedstawi główne zasady i narzędzia WPR, ewolucję celów rozwoju rolnictwa w UE, aktualny kształt WPR oraz czy i jak możemy wpłynąć na kształt WPR?

Po prezentacji zapraszamy do debaty, zachęcamy do zadawania nurtujących was pytań!

Spotkanie organizuje Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Kooperatywą Spożywczą Dobrze. Jest trzecią z serii kawiarni naukowych o kosztach żywności, systemie żywnościowym i bezpieczeństwie żywnościowym.

Kawiarnie są realizowane w ramach projektu "Wielki Piknik: Wielkie Pytania – Angażowanie społeczeństwa w Odpowiedzialne Badania i Innowacje (RRI) w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego".

Wydarzenie jest częścią European Days of Action #GoodFoodGoodFarming

#OgródBotanicznyUniwersytetuWarszawskiego
#żywność#wśpólnapolitykarolna
#commonagriculturepolicy