Warsztaty Festiwalu Kino w Trampkach

W ramach 5. festiwalu dla dzieci i młodzieży Kino w Trampkach w najbliższą sobotę 3 czerwca zapraszamy do naszego Ogrodu na trzy warsztaty:

• 8:00 „Trele w ogrodzie” – poranny spacer ornitologiczny. Prowadzi Paweł Pstrokoński,
  • 10:00 „Co z tego wyrośnie” – warsztaty. Prowadzi Marianna Darżynkiewicz - Wojcieska,
  • 22:00 „Nocne historie roślin i nie tylko” – wieczorny spacer po parku Ogrodu. Prowadzi Iwa Kołodziejska,

Uwaga! Wydarzenia są biletowane (zakup biletów w kinie Luna) i obowiązują na nie zapisy (e-mail: warsztaty@kinowtrampkach.pl, tytuł maila: Naturalnie!); liczba miejsc ograniczona.

Opis warsztatów w Ogrodzie Botanicznym UW:

1. Co z tego wyrośnie?

Zajęcia odbędą się 3 czerwca o godzinie 10:00 w sali edukacyjnej Ogrodu Botanicznego (Aleje Ujazdowskie 4). Poprowadzi je Marianna Darżynkiewicz - Wojcieska.

Opowieści o nasionach.
Liczba osób: 15.

Nasiona są wszędzie, tak małe, że czasem  ich nie dostrzegamy lub tak duże, że trudno nam uwierzyć, że to nasiono. Drzemie w nich ogromna siła.

Skąd biorą się nasiona? czemu służą? jak wędrują po świecie i co potrzeba by pobudzić je do życia? Jakie jest ich znaczenie dla środowiska i nas samych? Tego wszystkiego dzieci dowiedzą się uczestnicząc w warsztatach.
Zamienią się w rzepy by sprawdzić w jaki sposób rozprzestrzeniają się nasiona, nakarmią kartonowego ptaka by przekonać się czemu owoc jest słodki.
Kto wie? Może ktoś, korzystając z binokularu, rozwikła zagadkę tajemniczej rośliny?

2. Trele w Ogrodzie

Na spacer ornitologiczny po Ogrodzie Botanicznym zapraszamy 3 czerwca o godzinie 8:00. Uczestnicy spotykają się na dziedzińcu Ogrodu, przy kasie nr 1 (naprzeciwko wejścia do Obserwatorium Astronomicznego). Spacer poprowadzi Paweł Pstrokoński.

Czerwiec to czas kiedy ptasi rodzice wciąż są zapracowani. Choć ich pociechy wyfrunęły już z gniazd, albo zrobią to na dniach, to wciąż trzeba się nimi opiekować – karmić, ale uczyć też samodzielności.
Poranny spacer z lornetkami po parku Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego pozwoli nam podejrzeć ptaki w trakcie ich codziennego, rodzinnego życia. Sprawdźmy wspólnie co dzieje się u bogatek, modraszek, kowalików, muchołówek, pierwiosnków i innych ptasich mieszkańców Ptasiogrodu!

Mile widziane własne lornetki.

3. „Nocne historie roślin i nie tylko” - spacer nocą

Na nocny spacer po Ogrodzie Botanicznym zapraszamy 3 czerwca o godz. 22:00. Uczestnicy spotykają się na dziedzińcu Ogrodu, przy kasie nr 1 (naprzeciwko wejścia do Obserwatorium Astronomicznego). Spacer poprowadzi Iwa Kołodziejska.

Spacer po Ogrodzie Botanicznym z latarkami - nocna wyprawa dla dzieci i rodziców – nocą przez Ogród poprowadzą nas słuch, dotyk i węch. Będziemy nasłuchiwać dźwięków, których zwykle nie słychać -  szelestu pancerzyków stonóg mieszkających w ściółce, ruchu liści, skrzypienia gałęzi, spróbujemy usłyszeć krążące w drzewach soki, może przemówią do nas ogrodowe puszczyki. Poznamy nocne zapachy Ogrodu, dotkniemy kory, włosków, szczecinek i cierni rosnących tu roślin. Dowiemy się co się dzieje nocą w Ogrodzie i czy rośliny w ogóle śpią?

Więcej informacji o Festiwalu Kino w Trampkach

Kino w Trampkach