Orchidea 2018

Zapraszamy na wystawę „Orchidea 2018”, która odbędzie się w dniach 2 - 4 marca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66. Wystawie będzie towarzyszył kiermasz roślin.

Współorganizatorem wystawy jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Wystawę co roku odwiedzają tłumnie Warszawiacy (corocznie kilka tysięcy osób), szczególnie osoby zainteresowane storczykami, ale też innymi roślinami i florystyką.
Dodatkowo jest organizowany konkurs florystyczny na wiązanki ślubne przy współudziale Akademii Roślin Marioli Miklaszewskiej. Ogłoszenie zwycięzców konkursu i odebranie nagrod o godzinie 15 w niedzielę, 4 marca.

W czwartek, 1 marca o godzinie 18:00 przewidziane jest uroczyste otwarcie wystawy i „Wieczór Orchidei”. Na otwarcie wystawy planujemy tropikalny poczęstunek. Oczywiście będzie można też obejrzeć wystawę storczyków. Planujemy też pokaz tańca. Bilety na "Wieczór Orchidei ' będą po 20 zł.

Od piątku do niedzieli, od 2.03 do  4.03.2018 r., w godzinach 10:00 - 18:00 otwarta będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć rzadkie i ciekawe gatunki storczyków z całego świata. Przewidziana jest też sprzedaż zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i popularnych orchidei. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią roślinę.

Podczas trwania wystawy odbywać się będą pokazy przesadzania roślin od 2 do 4 marca (piątek, sobota, niedziela) o godzinie 12:00, 14:00 oraz 16:00. Pokaz będzie prowadził mgr inż. Piotr Dobrzyński, pracownik Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, który odpowie na pytania dotyczące uprawy tych roślin. Informacje o domowej uprawie storczyków będą udzielane również przez miłośników tych roślin z Warszawy.

Wystawcy i sponsorzy:
Ogród Botaniczny UW, Salon Orchidei, Orchid4U, JMP, Akademia Florystyczna, Rynek Hurtowy - Bronisze.

Ceny biletów na wystawę: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy.

Plakat do pobrania

Orchidea 2017