Orchidea 2017

Zapraszamy na wystawę „Orchidea 2017”, która odbędzie się w dniach 3 - 5 marca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66. Wystawie będzie towarzyszył kiermasz roślin.

W czwartek, 2 marca o godzinie 18 przewidziane jest uroczyste otwarcie wystawy - „Wieczór Orchidei”. Na otwarcie wystawy planujemy słodki poczęstunek. Oczywiście będzie można też obejrzeć wystawę storczyków. Cena biletu na otwarcie wystawy - 10 zł.

Od piątku do niedzieli (3 - 5 marca), w godzinach 10:00 - 18:00 otwarta będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć rzadkie i ciekawe gatunki storczyków z całego świata. Przewidziana jest też sprzedaż zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i popularnych orchidei. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią roślinę.

W czasie wystawy odbędzie się też konkurs  kompozycji  ze storczykiem w roli głównej,  p.t. "W kolumbijskiej dżungli" organizowany  przy współudziale Akademii Roślin Marioli Miklaszewskiej. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w sobotę, 4 marca. o godzinie 15:00,  a wyniki glosowania  publiczności na najładniejszą kompozycję zostaną ogłoszone w niedzielę 5 marca o godzinie 15:00.

Podczas trwania wystawy odbywać się będą pokazy przesadzania roślin. 4 i 5 marca (sobota, niedziela) o godzinie 12:00, 14:00 oraz 16:00. Pokaz będzie prowadził mgr inż. Piotr Dobrzyński, pracownik Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, który odpowie na pytania dotyczące uprawy tych roślin. Informacje o domowej uprawie storczyków będą udzielane również przez członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków i miłośników tych roślin z Warszawy.

Organizatorami wystawy jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, OrchidGarden, OrchidSklepik i Salon Orchidei. Sponsorem medialnym jest TVP, a nagród w konkursie florystycznym - Rynek Hurtowy Bronisze.

Ceny biletów na wystawę: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy.

Plakat do pobrania

Orchidea 2017