Ogrodowe odkrywanie 2 - Flora na kartach pamięci

5 sierpnia (sobota) zapraszamy do uczestnictwa w drugim Ogrodowym Odkrywaniu. Tym razem zapraszamy na wykład i warsztaty "Flora na kartach pamięci".

Jak przedstawić roślinę by oddać szczególny kształt jej pokroju, włochatość liści, kanciastość łodygi i ułożenie pręcików w kwiecie?

W czasie warsztatów przekonamy się jak to robiono dwa tysiące lat temu, a także jak wyglądają współczesne florilegia. Obejrzymy w wersji cyfrowej manuskrypt z 6 wieku n. e. - słynne "De materia medica" Pedaniusa Dioskurydesa, a także sięgniemy do archiwów Ogrodu Botanicznego by dotknąć i powąchać rycin z XIX i XX wieku, które pochodzą z najwyśmienitszych magazynów botanicznych. Inspirując się pracą British Algae: Cyanotype Impressions fotografki Anne Atkins wykonamy odbitki w technice cyjanotypii, jak również eksperymentalne antotypie, w których materiałem światłoczułym jest sama roślina.

Zajęcia skierowane są do uczetników w wieku 14+; odbędą się w Pracowni Edukacji (pierwszy budynek od strony Al. Ujazdowskich) i będą składać się z dwóch części:

1. Część filmowa 10:00-11:30 - wstęp wolny (sala mieści ok. 40 osób).

2. Część warsztatowa 11:45-13:30 - liczba miejsc limitowana (32 osoby) - LIMIT MIEJSC WYCZERPANY


Projekt edukacyjny „Ogrodowe odkrywanie, czyli jak zdobyć wiedzę o przyrodzie i z niej korzystać – ekologiczne spotkania z multimediami w tle w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego” jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.


Ogrodowe Odkrywanie 2