KOD GENETYCZNY: 21. WARSZAWSKI OBSZAR RZEŹBY

W dniach 24 czerwca - 30 września zapraszamy na plenerową wystawę rzeźby współczesnej "KOD GENETYCZNY: 21. WARSZAWSKI OBSZAR RZEŹBY".

Koncepcja i realizacja:
Fundacja Sztuki Polskiej Art Gersonica
we współpracy z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
i Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego

Kuratorzy wystawy:
Małgorzata B. Kowalczyk
Rafał Rychter

Jeszcze do 30 września 2017 można oglądać wystawę „KOD GENETYCZNY: 21. WARSZAWSKI OBSZAR RZEŹBY”, projektowaną i realizowaną przez Fundację Sztuki Polskiej Art Gersonica we współpracy z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych, zaaranżowaną w zabytkowej przestrzeni Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, stanowiącą prolog wielkich obchodów zbliżającego się jubileuszu 200-lecia Ogrodu (2018).
Celem wystawy, otwartej w plenerze w czerwcu 2017, jest upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym Warszawy i popularyzowanie współczesnych kreacji rzeźbiarskich artystów związanych unikalnym kodem genetycznym, wyrastającym z oryginalnych idei historycznych Pracowni Wydziału Rzeźby, prowadzonych przez wybitnych twórców i pedagogów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Finisaż wystawy odbędzie się 21 października 2017 r. o godz. 17.00 w Auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39.
Wydarzenie współtworzy stałą, atrakcyjną ofertę kulturalną Warszawy i stanowi kolejną edycję wystawy rzeźby współczesnej w Ogrodzie Botanicznym UW, zorganizowaną przez Fundację Sztuki Polskiej Art Gersonica we współpracy z Wydziałem Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Edycja 2016, zrealizowana w roku obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego pn. „Dialogi. Warszawska Stacja Sztuki”, zgromadziła ponad 35 tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Wystawa Fiołków Afrykańskich i Skrętników