Zwiedzanie

Ogród Botaniczny jest otwarty dla zwiedzających od wiosny do jesieni, we wszystkie dni tygodnia, także w dni świąteczne.

Godziny otwarcia parku i szklarni oraz cennik biletów

Park i szklarnie można zwiedzać indywidualnie lub w zorganizowanych grupach z przewodnikiem. Wycieczkę z przewodnikiem należy zarezerwować. Informacje o godzinach pracy przewodników, cenniku i zasadach rezerwacji  są dostępne tutaj.

Wycieczki po parku Ogrodu  przewodnicy oprowadzają od wiosny do jesieni, tylko w dni robocze (szczegółowe informacje). Zwiedzanie szklarni z przewodnikiem jest możliwe przez cały rok, tylko w dni robocze (szczegółowe informacje).

Oprócz wycieczek standardowych oferujemy także specjalistyczne zajęcia, których wykaz jest dostępny tutaj. Opłaty za te zajęcia są takie same jak za standardową wycieczkę. Tu także obowiązują grupy liczące maksymalnie 15 osób. W przypadku niektórych zajęć nie ma możliwości, aby uczestniczyły w nich dwie grupy w tym samym terminie (np. klasa licząca 25 osób musi zostać podzielona na dwie grupy, z których każda odbywa zajęcia w innym terminie). Tematy tych zajęć zostały w wykazie oznaczone czerwoną gwiazdką.

Zapisy na zajęcia specjalistyczne prowadzą wyłącznie osoby prowadzące zajęcia z poszczególnych tematów i bezpośrednio z nimi należy się kontaktować w celu uzgodnienia terminu (na zajęcia specjalistyczne nie prowadzimy zapisów za pośrednictwem formularza i adresu e-mail obsługującego wycieczki standardowe).

Wykaz tematów i kontakt z osobami prowadzącymi zajęcia specjalistyczne