Jak poprowadzić samodzielnie zajęcia w Ogrodzie

Zapraszamy do wykorzystywania naszych kolekcji w celach edukacyjnych. Pomocne w prowadzeniu lekcji w Ogrodzie będą przygotowane przez nas materiały:

• „Przewodnik po Ogrodzie Botanicznym UW” - do kupienia w kasach Ogrodu Botanicznego.

Poza ogólnym opisem Ogrodu znajdują się w nim opisy ścieżek edukacyjnych /link/ wyznaczonych w parku i szklarniach. Większość tematów ścieżek jest zbieżna z podstawą programową nauczania przyrody w szkołach podstawowych. Przewodnik można nabyć w kasach Ogrodu.

Aplikacja jest interaktywnym odpowiednikiem „Przewodnika”. Działa w systemach iOS i Android.

• Gry edukacyjne: dla najmłodszych – „Zielony Piotruś” (gra karciana ) i „Skrzydlaty świat” (gra memory), dla młodzieży – „Zielone Domino”.

Gry można wypożyczyć lub kupić w kasach Ogrodu i wykorzystać podczas wycieczki, np. jako jej podsumowanie. Niedaleko Świątyni Opatrzności (plan Ogrodu Botanicznego UW) znajduje się miejsce, gdzie na trawie można zagrać z uczniami w gry lub w inny sposób przeprowadzić podsumowanie lekcji.

• Broszury, skrypty i gry.

Zostały opracowane przez zespół Ogrodu na potrzeby prowadzonych w nim warsztatów edukacyjnych. Zachęcamy do pobierania i wykorzystywania ich podczas lekcji w Ogrodzie. Gry edukacyjne do pobrania tutaj.